poniedziałek, 21 listopada 2016

BŁONNIK z ANANASEM + GREEN TEA My Life od Biogo.pl

Cześć !

Dzisiaj kolejna recenzja niekosmetyczna, produktu, który otrzymałam do testowania od firmy Biogo. Będzie to błonnik z ananasem + green tea My Life. Zespół substancji pochodzenia roślinnego, które nie są trawione i wchłaniane w przewodzie pokarmowym człowieka, ale liczne badania potwierdziły jego ogromną rolę w prewencji wielu chorób. Jedną z najważniejszych jego funkcji jest usprawnianie trawienia, ale poza tym każdy z rodzajów błonnika ma w organizmie określone zastosowanie.

Polifenole zawarte w zielonej herbacie wspierają naturalne mechanizmy obronne i wspomagają procesy metaboliczne. W owocach ananasa występuje bromelina – enzym wspomagający działanie zawartych w nim pektyn. Jest to enzym z grupy enzymów proteolitycznych tj. trawiących spożyte białko.


Skład jednej tabletki:
(w nawiasie podano zawartość składników w 6 tabletkach):
bł. pszenny: 200mg, (1,2g); 
bł. owsiany 200mg, (1,2g); 
ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) standaryzowany na 98% polifenoli 72mg (432mg) 
ekstrakt z owoców ananasa (Ananas comosus ) 12:1 50mg


Jak stosować Błonnik z ananasem + green tea?
Dorośli: od 2 do 3 tabletek przed posiłkami. Popić dużą ilością wody (minimum jedna szklanka). Zalecana dzienna porcja: 6 tabletek.

Cena: 13,49 zł/ 1 opakowanie (100 tabletek)

Błonnik znajduje się w przyjemnym dla oka, poręcznym pudełeczku, w którym znajduje się 100 tabletek. Według Producenta dzienna zaleca porcja to 6 tabletek (po 2-3 tabletki przed posiłkami), zatem całe opakowanie starcza na około 16 dni. Cena nie jest wysoka, także sądzę, że błonnik jest na każdą kieszeń.

Przyjmowanie 2 tabletek przed każdym posiłkiem dało mi uczucie sytości i porcje, które jadłam wcześniej - teraz były dla mnie po prostu za duże i o to chodziło ! :) Ponadto, dzięki niemu nie mam problemów z codziennym chodzeniem do toalety i zaparciami. Bardzo polubiłam się z tym produktem, stosowałam go po raz pierwszy, ale wiem, że na jednym opakowaniu na pewno się nie skończy. Polecam !
Jak pewnie wiecie, błonnik zawierają owoce i warzywa, kasze, płatki zbożowe, ryż, nasiona roślin strączkowych, otręby pszenne oraz pieczywo razowe. Jeżeli produkty, które wymieniłam powyżej jecie w bardzo małej ilości warto sięgnąć po błonnik właśnie w formie tabletek. Opakowanie wrzucacie do torebki i spożywacie 2 tabletki przed posiłkiem. Prosta i szybka forma, prawda? Codzienne, regularne przyjmowanie błonnika, ma bardzo korzystne działanie zarówno dla naszego zdrowia jak i sylwetki.2 komentarze:

  1. Ja nie jadam takich tabletek, ale często sięgam po produkty, które zawierają błonnik :)

    OdpowiedzUsuń

Jeśli już tu jesteś będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA ? Daj znać - odwdzięczę się tym samym ! :D